Wybór wykładziny podłogowej nie jest skomplikowane. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które pozwolą znaleźć idealny dla nas produkt.

Wykładzina podłogowa - jak ją kupować?

Impregnacja wierzchniej warstwy wykładziny

Impregnacja wierzchniej warstwy wykładziny sprawia, że na jej włóknach tworzy się przezroczysty filtr ochronny, sprawia, że wykładzina jest bardziej odporna nawszelkiego rodzaju zabrudzenia co ułatwia utrzymanie jej w czystości oraz przedłuża idealny wygląd. Do najlepszych impregnatów, używanych do ochrony wykładzin domowych należy SCOTCHGARD PROTECTOR 3M, który działa jak tarcza ochronna.

W wykładzinach dobrej jakości impregnat nakładany jest już w czasie produkcji.

Spód wykładziny

Nie mniej ważne dla naszego wyboru wykładziny jest to, co zobaczymy pod spodem. Bez wątpienia warto zainwestować w wykładzinę ze specjalnym podkładem, który znacząco podniesie jej walory użytkowe. Dzięki dodatkowemu, piankowemu podkładowi wykładzina jest bardziej miękka, sprawia wrażenie gęstszej. Podkład przedłuża również jej żywotność, stanowi również dodatkowy izolator ciepła.

Sposób barwienia wykładziny

Największą bolączką związaną z niskiej jakości wykładzinami jest szybkie powstawanie tzw. ścieżek w ciągach komunikacyjnych, czyli w miejscach o wzmożonym ruchu. Główną tego przyczyną jest fakt, że wykładziny niższej jakości zazwyczaj barwione są powierzchniowo. W związku z tym, warto zwrócić uwagę, aby wykładziny były  barwione w masie. Dzięki temu włókno w całej objętości ma ten sam kolor. W takim przypadku nawet intensywne użytkowanie wykładziny nie spowoduje szybkiej utraty przez nią koloru. Dobra jakościowo wykładzina powinna być gęsta. Wpływa to na jej żywotność oraz daje gwarancję, że będzie ona długo wyglądała jak nowa.

źródło: dekorian.pl

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: