Czy robić profilaktyczne opryski roślin w ogrodzie?Zanim rozwiną się pąki warto wykonać profilaktyczny oprysk roślin w ogrodzie, zwłaszcza drzewek i krzewów owocowych. Oprysk o tej porze roku ma istotne znaczenie ochronne – zabezpiecza rośliny przed atakiem chorób i szkodników,  i od niego zależą plony owocowe oraz zdrowa kondycja szaty roślinnej.

Rozważając wybór odpowiedniego środka do oprysku, warto wziąć pod uwagę preparaty naturalne – olejowe, a te chemiczne traktować jako wybór ostateczny.

Olejowe środki naturalne do oprysku, które niszczą wszystkie formy przetrwalnikowe szkodników, można stosować do wszystkich roślin. Ich działanie polega na pokryciu szkodników oleistą, nieprzepuszczalną dla powietrza, warstwą i odcięciu owadom dostępu do tlenu. Dlatego też zabieg ten należy wykonać bardzo dokładnie tak, aby pokryć środkiem całą roślinę. Pamiętajmy również, iż opryski najlepiej jest przeprowadzać w dni słoneczne i w temperaturze przewyższającej 5-6 stopni C – wyjaśnia Lidia Tokarska, architekt krajobrazu prowadzący firmę wykonawczą Zielony Salon i ekspert Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów.

Czym opryskiwać rośliny?

Do oprysku roślinności w ogrodzie stosowane są zazwyczaj opryskiwacze: ręczne, ręczne ciśnieniowe, naramienne i plecakowe. Ich wybór należy dostosować do potrzeb – rodzaju ogrodu i wysokości roślin.  Najbardziej uniwersalnym jest opryskiwacz plecakowy, wygodny w noszeniu, obsługiwaniu i zapewniający szeroki zasięg oprysku. Wyposażony jest w pompę o zwiększonej wydajności, zbiornik o pojemności 25 i lancę o długości 75 cm, które zapewniają sprawne i dokładne wykonanie zabiegu na dużych powierzchniach, bez konieczności kucania, schylania się czy częstego uzupełniania zbiornika.

SFbBox by enter-logic-seo.gr

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Zapisz się do newslettera

Imię:
e-mail: